Світ професій


СВІТ ПРОФЕСІЙ


Кухар

“Добрий кухар вартий семи лікарів”, - так мовить народне прислів’я. 


  З харчовою промисловістю пов`язана професія «Кухар». Тих, хто бажає її здобути, немало. Переважно це дівчата. Проте інколи й хлопці, опанувавши цю спеціальність, стають справжніми віртуозами своєї справи. Учні вивчають рецепти поширених страв української сучасної та старовинної кухні, фірмових страв майстрів-кухарів різних областей. На всіх етапах підготовки спеціалістів процес навчання зливається з продуктивною працею тих, хто здобуває знання. Випускників училища за професією «Кухар» з радістю візьмуть на роботу будь-які кондитерські фабрики, ресторани, кафе тощо.
   Освічений кухар повинен швидко сприймати та впорядковувати нову інформацію, самостійно мислити, гнучко адаптуватися до нових вимог і самовдосконалюватися, знати товарознавчо–технологічну характеристику сировини, вміти готувати кулінарну продукцію високої якості, використовувати безвідхідні та ресурсозберігаючі технології
   Уміння смачно приготувати, щиро – широко й багато – накрити стіл і з апетитом поїсти – визначальні риси українського національного характеру. Поширенню  і популярності української кухні в усьому світі сприяють і такі якості українців, як гостинність і доброзичливість. Кухар нічого не приховає, пригостить найкращим, ще й секретами майстерності поділиться.
   Головне завдання кухаря – готувати не тільки смачну страву, але й корисну та поживну.
Кондитер


   У вітрині кондитерського відділу магазину чи кафе нас з вами приваблюють різні види тортів, тістечок, кексів, крекерів, вафель, пряників. Всі вони гарно оздоблені, смачні та поживні. Кожний з цих виробів відрізняється специфічним смаком, зовнішнім виглядом, технологією приготування, терміном зберігання. Все це і повинен досконало знати і вміло застосовувати кондитер.
Професія кондитера — широка та змістовна, праця кропітка і важка, яка потребує багато зусиль, напруження, натхнення,   творчого пошуку. Кондитер має тонкі відчуття смаку і запаху, вміло поєднює смакові речовини у різних пропорціях для забезпечення приємного смаку і аромату готових виробів, підбирає кольори кремів природних тонів, творчо мислить.
  Робота кондитера передбачає як ручну, так і механізовану роботу за допомогою автоматичних приладів та устаткування: маслорізка, пекарні, змішувачі, ножі, котли, духові шафи, тощо. Проводить дуже багато різноманітних операцій: фільтрацію, вимірювання, виготовлення тіста, випікання, оздоблення тощо.
Професія кондитера – вимагає постійного пошуку і творчої фантазії, щоб  дивувати відвідувача, коли він заходить в їдальню, кафе чи ресторан.
   Кондитер працює на кондитерських фабриках, хлібопекарних комбінатах, у ресторанах, кафе, а також може зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю, розпочати власну справу з виготовлення та реалізації своєї продукції.

Перукар (перукар-модельєр)

 Кожен перукар має свій стиль і почерк. Завдання перукаря — підкреслити вашу природну красу і зробити вас ще кращими.  Майстер повинен уважно оцінити ваш зовнішній вигляд: форму обличчя, тип, якість волосся і навіть фігуру. Він має поцікавитись, чим ви займаєтесь і яка у вас професія.  Для хорошого перукаря робочий матеріал — це не лише ваше волосся.
Перукар-модельєр виконує модельні та вечірні зачіски, авангардні стрижки, молодіжні та вечірні зачіски, стрижки гарячими ножицями, весільні укладки, спектральне фарбування, володіння технологіями провідних фірм.
Перукар – це той же стиліст, психолог, людина, яка не тільки вправно виконує свою роботу, але й дарує людям радість. Отже, для того, щоб професія, яку ми обираємо, приносила нам захоплення, радість та впевненість у своїх силах і вміннях, потрібно обирати її за покликанням і здібностями.
В усі часи люди прагнули бути красивими, і тому професія перукаря завжди була досить престижною, такою вона залишається і нині.
Муляр.

   Сьогодні професія муляра шанована суспільством. Саме муляр втілює у життя ідеї архітекторів і проектувальників, зводить просторові конструкції споруд, будівлі суспільно–побутового призначення та житлові будинки. Муляр бере участь майже в усіх будівельних операціях.
   Ця професія дуже важлива: саме він відповідає за те, наскільки комфортно почуватимуться у збудованому ним помешканні, як довго воно служитиме.
   Крім властивих йому операцій, кваліфікований муляр може виконувати інші роботи, пов’язані з укладанням бетону, монтажем бетонних і залізобетонних конструкцій, з проведенням гідроізоляційних робіт. Навчання за цією професією проводиться в навчальних майстернях. Метою занять є послідовне оволодіння учнями системою умінь і навичок з професії. Вони знайомляться, а потім використовують сучасні матеріали, самі мурують стіни, перегородки, зводять фундамент. Потреба у мулярах на ринку праці постійна і має тенденцію до зростання.
Штукатур
   Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після вводу в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур по своєму рівню наближається до художника. Такий спеціаліст повинен уміти оштукатурювати пілястри, арки, колони, склепіння та інші складні архітектурні деталі. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.
  Штукатур виконує дуже різноманітний комплекс робіт, що має своєю кінцевою метою покриття оздоблювальним шаром різних конструкцій, будівель та споруд з метою вирівнювання поверхонь та надання їм певної форми та фактури.
  Штукатур займається оздобленням різноманітних поверхонь, конструкцій, будівель, стін, декоративним оштукатурюванням поверхонь (монолітна штукатурка) та монтажу конструкцій та лицюванням стін за допомогою гіпсокартоних листів («суха штукатурка»). Він володіє прийомами роботи звичайної, спеціальної і декоративної штукатурки.

Електрогазозварник

Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарату. Збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварки, здійснює зоровий контроль швів. Запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі. Основним знаряддям роботи електрозварника ручної зварки є електрод. У процесі роботи електрозварник виконує поступальні і коливальні переміщення електроду, регулює температуру, довжину дуги і процес утворення шва. Для зварювання тонкого металу, кольорових металів, їхніх сплавів і чавуну використовується газовий пальник, в якому відбувається змішування горючого газу з киснем і утворення полум’я. Газозварник, окрім зварювання, виконує роботи з нарізання деталей різної довжини і за різними контурами, здійснює наплавлення, паяння і підігрівання металу.
Праця електрогазозварника в основному ручна, виконується індивідуально, при мінімальному діловому спілкуванні. Працює як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Для захисту від теплових і світлових випромінювань використовує спецодяг і маску (щиток), що має захисні кольорофільтри. Режим роботи в основному двозмінний, темп роботи вільний.

Слюсар із складання металевих конструкцій

  Сучасні архітектори люблять використовувати метали для надання будівлям унікального вигляду. Каркаси хмарочосів і дротяний скелет залізобетону, основа для скління, вентиляційні труби і труби опалення, покрівля - це далеко не повний список виробів, в яких без металу не обійтися.
  Для складання металевих конструкцій слюсарю потрібно уявляти, як буде виглядати і функціонувати майбутня конструкція. Крім вміння читати креслення робітник повинен мати просторову уяву і мислення. Знання властивостей конструкційних матеріалів, хімії, фізики, математики будуть постійними помічниками у його трудовій діяльності. Для точного стикування деталей потрібно мати розвинутий окомір, гарну координацію рухів, вміти точно і тонко дозувати зусилля. В той же час слюсар із складання металевих конструкцій повинен мати фізичну силу і витривалість.
  Слюсар – дуже поширена багатопланова професія. Існує широкий спектр слюсарних робіт, тому зазвичай працівники спеціалізуються з одного (певного) виду робіт. Слюсар із складання металевих конструкцій задіяний при монтажі різноманітних конструкцій: каркасів, мостів, естакад, трубопроводів, резервуарів тощо. Широкого застосування професія набула на підприємствах машинобудівної, суднобудівної, транспортної, хімічної, будівельної, енергетичної галузей.
  Слюсар виконує операції, в основі яких є холодна обробка металів, а саме: розмічання, різання, гнуття, обробка отворів, нарізання різьби тощо. Відповідно до властивостей матеріалів слюсар із складання металевих конструкцій вибирає інструмент, пристосування, встановлює послідовність складання конструкції та здійснює контроль згідно технічних умов креслення.

У своїй роботі слюсар із складання металевих конструкцій використовує 4 групи інструменту, а саме: різальний, вимірювальний, контрольний та слюсарно-монтажний. На сучасному етапі більшість з інструментів є механізованими.
Якісне складання конструкцій неможливе без застосування різноманітних пристроїв, серед яких плити, кондуктори, шаблони, стапелі тощо.
Для того, щоб отримати заготовки потрібного розміру використовуються гільйотинні ножиці, комбіновані прес-ножиці, дискові плити тощо. Безпосередньо складання виконується за допомогою збирального та іншого обладнання.
За сучасної ринкової економіки металоконструкції потрібні дедалі в більших масштабах як при складанні простих, так і при спорудженні промислових будівель, ліній електропередач, ангарів, критих ринків. Потреба в робітниках такої професії постійно зростає.
Немає коментарів:

Дописати коментар